Blog

Aydınlık ve Sanatın Har Güzelliği

22 Ekim 2021
Aydınlık ve Sanatın Har Güzelliği

İnsanlar yüzyıllardır mum kullanmakta. Yaklaşık beş bin yıldır mum kullandığını biliyoruz. Kimisine göre mum kullanma alışkanlığı Roma İmparatorluğu'na, kimisine göre ise Eski Mısır'a borçludur. İlk nerede geliştirildiklerine bakılmaksızın, o zamandan beri insanlar dünyanın her yerinde çeşitli mumlar kullanmaktadır. Farklı kültürler, hayvansal yağlardan balmumuna, pirinç ve tarçın bitkilerine kadar pek çok farklı malzemeden mumlar üretmiştir. Har Sanat olarak doğal ve organik olarak ürettiğimiz mumlar ile evinizde otantik bir atmosfer oluşturmanız için çalışıyoruz. Sevdikleriniz ile özel anlarınızı bu otantik ve zarif Har Sanat mumları ile dekor etmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kırk Yıllık Hatırın Adresi: Selçuklu Türk Kahvesi Fincanı

15 Ekim 2021
Kırk Yıllık Hatırın Adresi: Selçuklu Türk Kahvesi Fincanı

Türk Kahvesi, Türk kültürü ve tarihinde önemli bir konuma sahiptir. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olan Türk kahvesi, eski kahve hazırlama ve pişirme metodudur. Kendine özel tadı, köpüğü, kokusu ve sunumu ile özgün bir geleneğe sahip bu kahve çeşidi, telvesi ile ikram edilen tek kahve çeşididir. Türk kahvesi tarihi, Arap Yarımadası’nda kahve meyvesi kaynatılarak elde edilmiştir.

Bu yazımızda Selçuklu Türk Kahve Fincan Takımımız hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Bakırın Ezeli Ruhu Yeniden Doğuş: Dekoratif Bakır Figürler

22 Eylül 2021
Bakırın Ezeli Ruhu Yeniden Doğuş: Dekoratif Bakır Figürler

 Bakırın Ezeli Ruhu Yeniden Doğuş: Dekoratif Bakır Figürler       

 Tarihi eski çağlara kadar dayanan bakır günümüzde birçok sektörde ve alanda kullanılan bir maddedir. Bakırın kullanım alanları içerisinde çeşitli ev eşyaları da bulunmaktadır. Dekoratif bakır figürlere sahip Har Sanat yapımı ürünler şimdi sofralarınızda sizler ile buluşuyor. Çeşitli dekoratif figürlere sahip bakır ürünler dekoratif objeler hali ile evlerinizi süslemeye devam ediyor.

Bakır madeni, doğada saf olarak bulunabileceği gibi oksitli, karbonatlı veya arsenikli filizler ile birlikte de bulunabilir. Söz konusu bu filizler ise zaman zaman volkanik kayaçlar içinde ya da şist, kil ve kumtaşı içinde yer almaktadır. Jeolojik zamanlar boyunca hareketsiz kalan Arap Plakası içindeki Mezopotamya’da maden yatakları çok sınırlıyken, hareket halinde bulunan Anadolu Plakası, bakır kaynakları bakımından oldukça zengindir.

Bu yazımızda Har Sanat’ın benzersiz bakır motifli ürünlerini ve ürün detaylarını sizler ile paylaşacağız.

5 Çayı Muhabbetinin Hemdemi: Narlı Bitki Çayı Seti 4'lü

08 Eylül 2021
5 Çayı Muhabbetinin Hemdemi: Narlı Bitki Çayı Seti 4'lü

Bitkiler, günümüzden yüzyıllar öncesinde dahi yine hastalıkları tedavi etmek ve şifa olması için tüketilmiştir. Bitkilerden özellikle kış aylarında bitki çayı demleyerek yararlanırız. Bitki çaylarının birçok rahatsızlığa faydası da bulunmaktadır. Sofralarınıza bitki çayını şık ve özgün tasarımlar ile getirmek istemez misiniz? O zaman doğru adrestesiniz. Har Sanat’ın eşsiz Narlı Bitki Çayı Seti ile bitki çayı hiç bu kadar zarif olmamıştı. Eşsiz fincan takımı ile Har Sanat şimdi mutfaklarınızda! Har Sanat’ın elsiz fincan takımı modelleri ve daha fazlası için de web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Muhabbetin Hemdemi: VAV Türk Kahvesi Fincanı

01 Eylül 2021
Muhabbetin Hemdemi: VAV Türk Kahvesi Fincanı

Türk Kahvesi, Türk kültürü ve tarihinde önemli bir konuma sahiptir. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olan Türk kahvesi, eski kahve hazırlama ve pişirme metodudur. Kendine özel tadı, köpüğü, kokusu ve sunumu ile özgün bir geleneğe sahip bu kahve çeşidi, telvesi ile ikram edilen tek kahve çeşididir. Kahvenin kökeni Arap yarımadası olarak bilinir. Türk kahvesi tarihi kökeni 10. Yüzyılda yaşayan Arap doktoru Rhazes’ e dayansa da kullanımı milattan sonra 575 yıllarına civarıdır. Türk kahvesi tarihi, Arap Yarımadası’nda kahve meyvesi kaynatılarak elde edilmiştir. Bu pişirme metodu ile gerçek kahve kendi lezzetine ve aromasına kavuşmuştur.

Anne ve Evladın Teslimiyetinden: Kavuk Zemzem Seti

23 Ağustos 2021
Anne ve Evladın Teslimiyetinden: Kavuk Zemzem Seti

Zemzem suyunun bilinen birçok hikayesi ve faydası bulunmaktadır. Peki zemzem suyunun ilk nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Hz. İbrahim (A.S) eşi Hacer’i ve emzikteki oğlu Hz. İsmail’i Cenab-ı Hakkın emri üzerine ilk eşi olan Sare’nin zulmünden kurtarmak için şu an ki zemzem kuyusunun bulunduğu “Beytü-l Haram’a” götürmüş ve bırakmış. O dönemlerde Mekke’de hiç kimse yaşamaz ve yiyecek yemek veya içecek su dahi bulunamamaktaymış. Hz. İbrahim eşine biraz su ve hurma bırakarak oradan ayrılmış.

Bu yazımızda en çok sevilen ürünlerimizden birisi olan kavuk zemzem seti hakkındaki detayları sizler ile paylaşacağız. 

Doğanın Zarif Esintisinden: Hurma ve Zemzem İkramlığı Seti

18 Ağustos 2021
Doğanın Zarif Esintisinden: Hurma ve Zemzem İkramlığı Seti

M.Ö. 4000’lerden itibaren Sümerler tarafından yetiştirildiği bilinen hurmanın tarihinin M.Ö. 6000’lere kadar geriye gittiğini ileri sürenler bulunmaktadır. Ülkemizde genellikle hac ve umreden dönen kişilerinde yakınlarına getirdiği ve ramazan sofralarında oruç açmak için yenilen hurma, şimdi Har Sanat’ın çeşitli hurmalık setleri ile sofralarınızda. Çeşitli hurma seti, tekli hurmalık ve çoklu hurmalık gibi setler ile sofralarınızın baş tacı hurmalıklar ve çok daha fazlası Har Sanat’ta. Ayrıca zemzem ve hurmalık setleri için de Har Sanat’ı ziyaret edebilirsiniz.

Kudretin Zarafete Dönüşü: Aslan Zarflı Şerbetlik

12 Ağustos 2021
Kudretin Zarafete Dönüşü: Aslan Zarflı Şerbetlik

Şerbetlik yapılan şerbeti saklamak için kullanılan bir tür sürahidir. Çok eski tarihlerden günümüze dayanan şerbetin ve tarihi, halkımız için oldukça değerlidir. Har Sanat olarak size tarihin kapılarını aralayacak birbirinden zarif ve şık şerbetlik modelleri, çeşitli şerbetlikler, şerbetlik takımı, sebil, bardak takımı, sürahi ve çeşitli bardak modelleri tasarlamaya devam ediyoruz. Peki Aslan Zarflı Şerbetliğimizin hikayesini biliyor musunuz?

Gerçek ve Yalan Dünyanın Huzuru: Har Seccadeleri

08 Ağustos 2021
Gerçek ve Yalan Dünyanın Huzuru: Har Seccadeleri

Seccade; Arapçada sajjāda, Farsçada namazlık olarak bilinen, Orta ve Batı Asya'da üretilen namaz kılarken kullanılan bir kilim türü olarak karşımıza çıkmaktadır.Her ürünümüzde olduğu gibi Har Sanat olarak seccadelerde de çeşitli modellerimiz bulunmaktadır. Har Sanat’da gelin seccadesi, namazlık gibi pek çok lüks seccade modelleri mevcut.

Tarihin Tozlu Sayfalarından Masanıza: Simurg Fincan Takımı

31 Temmuz 2021
Tarihin Tozlu Sayfalarından Masanıza: Simurg Fincan Takımı

Simurg’un hikayesini birçoğumuz biliyor olsak da daha önce hiç duymayanlar için anlatmak isteriz. Efsaneye göre Simurg, Zümrüdüanka ve Anka kuşu olarak da bilinen, pers mitolojisi ve edebiyatına dayanan bir kuştur. Eski Mısır mitolojisindeki Feniks olarak bilinen bu kuş, Türk mitolojisinde de Hüma veya Tuğrul gibi kuşlarla benzer özelliklere sahip. Şimdi ise Simurg’un eşsiz silueti Har Sanat’ın benzersiz fincan takımı serisi ile buluşuyor. Simurg’un eşsiz güzelliğinin Simurg fincan takımı serisine yansıtılması ile oluşan eşsiz tasarım fincanlar hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.